Podrobné informácie nájdete v najnovšom katalógu.

Tri dobré dôvody pre Hörmann

 • Ľahký a pokojný chod brány a presné vedenie brány vďaka dvojitým vodiacim kladkám
  • Dvojité vodiace kladky
  • Panely vypenené polyuretánom s hrúbkou 42
   mm sú hore bezpečne a presne vedené stabilnými, dvojitými vodiacimi kladkami a dole v zaoblenej podlahovej lište. Vďaka konštrukcii otvorenej na obidvoch koncoch je možné podlahovú lištu jednoducho vyčistiť.
 • Bezpečná obsluha vďaka ochrane proti privretiu prstov a vypínacej automatiky
  • Ochrana proti privretiu prstov z vonkajšej a vnútornej strany 
  • Tvar článkov brány optimálne prispôsobený lamelovým prechodom a závesy zabraňujú neúmyselnému privretiu prstov.
  • Dvojitá vypínacia automatika
  • Spoľahlivá vypínacia automatika je účinná nielen pri otváraní, ale aj pri zatváraní brány. Pri neočakávaných prekážkach v oblasti otvárania a na vedení popri stene sa brána okamžite zastaví. Osoby sa tak chránia pred poraneniami, vozidla alebo predmety sa nepoškodia.
 • Funkcia integrovaných dverí ovládateľná aj automaticky prostredníctvom madla brány (voliteľné)
  • Rýchlejšie v garáži
  • Pre prechod osôb je možné do boku posuvné sekcionálne brány otvárať rýchlo a jednoducho a tiež iba čiastočne. Do Vašej garáže sa takto dostanete rýchlejšie, aby ste si napríklad vytiahli bicykel.
  • Vyšší komfort s automatickým čiastočným otvorením
  • Pri bránach s pohonom je možné šírku pre prechod osôb nastaviť individuálne. Obsluha sa realizuje prostredníctvom Vášho ručného vysielača alebo voliteľným madlom brány s rádiovým modulom.

Funkcia integrovaných dverí

Individuálny otvor integrovaných dverí

Šírku prechodu je možné jednoducho nastaviť na pohone. Napríklad úzky prechod iba pre osoby alebo širší prechod pre bicykel, motocykel alebo fúrik.

Veľmi ľahké ovládanie

Krátke stlačenie madla a brána sa automaticky presunie do nastavenej polohy. Ďalšie stlačenie bránu opäť zatvorí.

Dobré vedenie

Dolná hliníková podlahová koľajnica bezpečne vedie lamely brány a zabraňuje vychýleniu lamiel. Vďaka jej úzkej konštrukcii s hrúbkou iba 25 mm sa neobmedzuje príjazd, resp. prístup. Do boku otvorená konštrukcia zjednodušuje čistenie podlahovej koľajnice od nečistôt a lístia.

Jednoduchá montáž

Zárubňu do boku posuvnej sekcionálnej brány je možné jednoducho priskrutkovať a potom sa môže kompletne upevniť na stenu garáže. Montáž pri úzkych priestorových pomeroch s bočným dorazom iba 140 až 450 mm umožňuje kovanie DS s dvojitými bočnými vodiacimi koľajnicami.

Presný chod brány

Dvojité vodiace kladky z odolného plastu sa bezpečne a presne presúvajú na hliníkovej koľajnici a zabraňujú vykoľajeniu lamiel brány. Okrem toho zaručujú ľahký a tichý chod brány, aby sa brána mohla jednoducho otvárať aj ručne. Stabilné spojovacie závesy, na vodiacich kladkách a medzi lamelami vypenenými polyuretánom s hrúbkou 42 mm, sa starajú o vysokú stabilitu krídla brány.

Dobre utesnené

Trvalo elastické tesnenia odolné voči poveternostným vplyvom, na stranách a v oblasti prekladu zárubne brány bránia vnikaniu vetra a dažďa. Bočné tesnenie optimálne ukončuje hranu brány prostredníctvom veľkoobjemového profilu. Tesnenia medzi jednotlivými lamelami a tiež na spodnej hrane sa okrem toho starajú o dobrú tesnosť brány.

Bezpečne zablokované

Vďaka hornému a dolnému vedeniu brány sa brána zatvára veľmi presne. Dva dodatočné háčiky na boku brány pevne spájajú koniec krídla brány s bočnou zárubňou. Okrem toho toto mechanické zaistenie prakticky zabraňuje vypáčeniu brány. Pre zlepšenú ochranu proti vlámaniu sa môžu ručne ovládané brány voliteľne vybaviť 3-násobným blokovaním na uzatváracej hrane.

Pre bližšie informácie si prelistujte najnovší katalóg.