Podrobné informácie nájdete v najnovšom katalógu.

Jedno meno, jeden sľub

V zmysle zakladateľa firmy je dnes značka Hörmann skutočným prísľubom kvality. Rodinný podnik so 75-ročnými skúsenosťami v oblasti výroby brán a s približne 13 miliónmi predaných brán sa stal vedúcou firmou na trhu a európskou jednotkou. To Vám dáva dobrý pocit pri kúpe garážovej rolovacej brány Hörmann.

RollMatic vytvára miesto

Garážová brána RollMatic od firmy Hörmann vytvorí skutočne veľa priestoru pred garážou a v garáži. Ak chcete parkovať, môžete vojsť až priamo pred bránu, strešný priestor v garáži navyše zostane voľný. Profil brány RollMatic je vyrobený z vysoko kvalitného, nehrdzavejúceho hliníka a sériovo vybavený modernou technikou pohonu Hörmann.

Priestorovo úsporné

Rolovacie brány RollMatic sa otvárajú zvislo a nezaberajú takmer žiadne miesto v garáži. Vďaka ich princípu konštrukcie je k dispozícii maximálne miesto v garáži a na parkovanie pred garážou. Voľná zostáva aj oblasť stropu, ktorú môžete využiť.

Technika, ktorá presvedčí

Osvedčená technika ťažných pružín podporuje pohon pri otváraní a zatváraní brány. Tým sa chráni technika pohonu. V prípade núdzového otvorenia je možné bránu ľahko otvoriť rukou. Na tento účel nie je potrebná ručná kľuka. Dvojité vedenie lana dodatočne zaisťuje bránu proti pádu. O bezpečné zablokovanie brániace vlámaniu sa stará špeciálne usporiadanie profilov na navíjacom hriadeli. Vďaka tejto mechanike sa záves prakticky nedá vysunúť.

Sériový pohon

Pohon nenáročný na údržbu je umiestnený na konzole. Rozbeh a zastavenie brány RollMatic sú mimoriadne jemné a nehlučné, to šetrí bránu. Vďaka vyrovnaniu pružín a spoľahlivej vypínacej automatike je dodatočné zabezpečenie uzatváracej hrany zbytočné. Vnútorný spínač a osvetlenie garáže sú už integrované v skrini ovládania.

Praktické vedľajšie dvere

Dodatočný komfort pri vstupe do garáže poskytujú praktické vedľajšie dvere. Vedľajšie dvere s rovnakým vzhľadom ako brána RollMatic sa dodávajú s rohovou zárubňou a úzkym rámom a sú rovnakej konštrukcie ako vedľajšie dvere pre výklopné brány Berry.

Hra farieb

Rolovacie brány RollMatic od firmy Hörmann sú dodávané vo vybraných farbách – vhodne ku vzhľadu fasády domu. Či už klasická biela, jedna z obľúbených prednostných farieb alebo štýlový dekor Decograin, rozhodujúci je Váš individuálny vkus a štýl Vášho domu.

Hladká povrchová úprava

Moderne a súčasne elegantne pôsobí hladká povrchová úprava hliníkových profilov v protiklade ku profilom s prelismi iných výrobcov. Záves je tak menej náchylný na znečistenie a dá sa dobre čistiť. Vysoko kvalitná povrchová úprava na vonkajšej a vnútornej strane brány sa stará o dlhotrvajúcu sviežu farbu odolnú voči poveternostným vplyvom.

Presklené prvky

Presklené prvky vpúšťajú do garáže denné svetlo. Plastové tabuľky sú umiestnené po celej šírke profilu, ich počet vyplýva z príslušnej šírky brány. Presklenými prvkami môže byť vybavených maximálne desať profilov na bránu. Dutý priestor profilov je rovnomerne vyplnený polyuretánovou tvrdenou penou 100 % bez freónov: pre dobrú tepelnú izoláciu a tiež tichý chod brány.

Technika hrá rozhodujúcu úlohu

Garážová brána Hörmann RollMatic Vám ponúka jednoducho viac: stabilnú konštrukciu, inovatívnu techniku, preskúšanú bezpečnosť a vysoký komfort ovládania vďaka sériovému pohonu Hörmann.

Automatická alebo ručne ovládaná

Či už prostredníctvom madla priamo na bráne pri vyhotovení s ručným ovládaním alebo pohodlne stlačením tlačidla priamo z automobilu pri automatických bránach RollMatic: vďaka vyspelej technike sa Vaša garážová brána bude otvárať vždy ľahko a bezpečne.

Ukončovací podlahový profil vyrovnáva šikmosť podlahy

Pre špeciálne montážne situácie pri zvažujúcom sa teréne dostanete garážovú rolovaciu bránu Hörmann so šikmým ukončovacím profilom. Nový ukončovací podlahový profil vyrovnáva výškové rozdiely v celej šírke brány až do 300 mm. Profil je možné bez problémov namontovať, jednoducho sa naskrutkuje na už zapustený záves. Ukončovací profil je vyrobený z hliníka odolného voči korózii a sériovo sa dodáva s práškovou povrchovou úpravou v čiernej farbe (podľa RAL 9005). Na požiadanie obdržíte ukončovací profil (ako je zobrazené hore) aj vo farbe vhodnej k odtieňu brány.

Technika ťažných pružín so systémom pružina-v-pružine

Rolovacie brány Hörmann RollMatic s dvojitými ťažnými pružinami a dvojitými drôtenými lanami zaisťujú krídlo brány pred pádom v každej polohe brány. Vďaka patentovanému systému pružina v pružine a transparentnému ochrannému puzdru nemôže zlomená pružina vyletieť a spôsobiť zranenie osôb.

Integrovaná mechanická poistka proti vypáčeniu

Ani veľké zaťaženie vetrom (do triedy 5) nedostane rolovaciu bránu Hörmann na kolená. Sériové veterné kotvy v koncoch profilov udržia bránu bezpečne vo vedení. Ďalšou výhodou je zvýšená ochrana proti vlámaniu.

Pre bližšie informácie si prelistujte najnovší katalóg.