Podrobné informácie nájdete v najnovšom katalógu.

Technika ťažných pružín

Manuálne otváranie a zatváranie brány sa zreteľne uľahčuje pomocou techniky ťažných pružín. Rolovacími bránami / rolovacími mrežami SB a TGT do veľkosti 6000 × 4500 mm je možné pohybovať s nepatrným vynaložením sily.

Pri rolovacích bránach / rolovacích mrežiach s voliteľným pohonom chráni technika ťažných pružín mechaniku brány a techniku pohonov.

Vysoká bezpečnosť

Sériové obmedzenie sily pri WA 300 R S4 / WA 300 AR S4.

V kombinácii s týmito pohonmi presviedčajú rolovacie brány / rolovacie mreže SB a TGT svojou vysokou bezpečnosťou pri otváraní a zatváraní. Vďaka sériovému obmedzeniu sily v smere „Brána otvorená“ a „Brána zatvorená“ nie je pri väčšine variantoch závesov a rozsahoch veľkostí potrebná inštalácia zabezpečenia uzatváracej hrany a poistky proti vtiahnutiu, aby sa splnili požiadavky normy DIN EN 12453. Okrem toho je brána nenáročná na údržbu, pretože na závese brány nie je namontovaná senzorika so špirálovými káblami náchylná na opotrebovanie.

Rýchle otváranie brány

Balík vybavenia S6 s pohonom FU a s ovládaním

Zlepšite Vaše procesy v rámci prevádzky a znížte tepelné straty pomocou voliteľného balíka vybavenia S6 vrátane pohonu FU pre rolovaciu bránu DD so závesom Decotherm. Brána sa tak otvára s rýchlosťou do 1,1 m/s – a teda skoro tak rýchlo ako rýchlobežná brána.

Ďalšie výhody: montážne rozmery, ako aj náklady na zaobstaranie a na prevádzku sú zreteľne nižšie ako pri rýchlobežnej bráne. Vďaka pozvoľnému štartu a jemnému zastaveniu sa brána pohybuje napriek tempu mimoriadne šetrne – to odľahčuje mechaniku brány a predlžuje tým životnosť brány. Svetelná mreža vo vodiacej koľajnici zaručuje potrebnú, vysokú bezpečnosť a okrem toho je spoľahlivo chránená proti opotrebovaniu a poškodeniu.

Dlhá životnosť

Premyslená konštrukcia s usmerňovačmi nájazdu a veternými hákmi

Usmerňovač nájazdu rolovacej brány DD účinne redukuje opotrebovanie na závese brány. Ak by to bolo niekedy potrebné, môžete usmerňovač mimoriadne jednoducho vymeniť. Naše novo vyvinuté konštrukčné riešenia okrem toho často spĺňajú viacero funkcií zároveň. Veterné háky na závesoch rolovacej brány napríklad chránia Vašu bránu pred poškodeniami v dôsledku zaťažení vetrom; okrem toho sú vynikajúcou ochranou proti vlámaniu, pretože profily nie je možné jednoducho vytlačiť z vedenia.

Kompaktné montážne rozmery

Vďaka svojej kompaktnej konštrukcii je nová rolovacia mreža RollMatic mimoriadne vhodná ako uzáver obchodu s obmedzenými priestorovými pomermi. Rolovaciu mrežu RollMatic obdržíte vo variantoch závesov HG-L a HG 75. Kombinácia s posuvnými dverami AD 100 spája požiadavky na komfortný, automatizovaný vstup a únikovú cestu cez deň, ako aj na bezpečné uzatvorenie v noci. Pri zatvorených dverách a zatvorenej mreži spĺňa táto kombinácia požiadavku RC 2 (otestované a schválené).

Kvalitná povrchová úprava

Profily rolovacích brán s povrchovou úpravou poskytujú dlhoročnú ochranu povrchu proti poveternostným vplyvom. Dodatočný ochranný lak s polyamidovými časticami znižuje oder a minimalizuje hlučnosť chodu. Podlahový profil sa pri všetkých typoch závesov a brán dodáva s valcovanou povrchovou úpravou.

Farba brány vhodná k vzhľadu fasády

V modernej priemyselnej a halovej architektúre sa farebné brány stále častejšie používajú ako kompozičné prvky. Rolovacie brány a rolovacie mreže určujú v podstatnej miere – už na základe ich veľkostí – vzhľad fasády. Preto Vám firma Hörmann ponúka kvalitné povrchové úpravy závesov vo viac ako 1000 farbách RAL.

Certifikovaná bezpečnosť

Bezpečnostné znaky podľa európskej normy 13241-1 pri výrobkoch Hörmann odskúšané a certifikované:

  • Zabezpečenie proti pádu
  • Ochrana proti privretiu
  • Ochrana proti zásahu zboku

Rolovacie brány a rolovacie mreže Hörmann sú bezpečné v každej fáze otvárania a zatvárania. Či už pri ručnom alebo mechanickom ovládaní. Pri bránach s impulzným ovládaním zaručujú monitorovacie systémy s integrovaným automatickým testovaním bezpečné dodržiavanie zadaní pre dynamické zatváracie sily. Brána a pohon sú vo firme Hörmann navzájom stopercentne zladené a preskúšané pre Vašu bezpečnosť prostredníctvom nezávislých inštitútov. Porovnanie sa oplatí!

Mreže vo verejných priestoroch

V oblastiach, v ktorých sa zdržiavajú aj deti a kde je možnosť potiahnutia rolovacej mreže, tam sú potrebné mimoriadne bezpečnostné zariadenia.

Na rolovacích mrežiach DD a classic s impulznými ovládaniami sa musia zásadne namontovať poistky proti vtiahnutiu.

Pri rolovacích mrežiach SB a TGT s pohonom WA 300 R S4 sa spĺňajú bezpečnostné požiadavky podľa normy DIN 13241-1 prostredníctvom sériového obmedzenia sily v smere „Brána otvorená“.

Výroba špeciálnych ovládaní

Vo firme Hörmann obdržíte kompletný, individuálny koncept ovládania z jednej ruky. Od naviazania špeciálneho ovládania Hörmann na Váš koncept ovládania, cez kompletné centrálne ovládanie pre všetky priebehy funkcií až po počítačovú vizualizáciu všetkých komponentov brán a nakladania.

Pre bližšie informácie si prelistujte najnovší katalóg.