Podrobné informácie nájdete v najnovšom katalógu.

Jedno meno, jeden sľub

Celkom podľa predstáv zakladateľa firmy je dnes značka Hörmann skutočným prísľubom kvality. Rodinný podnik so 75-ročnými skúsenosťami v oblasti výroby brán a s približne 15 miliónmi predaných brán sa stal vedúcou firmou na trhu a európskou jednotkou. To Vám dáva dobrý pocit pri kúpe sekcionálnej brány Hörmann.

Dostaňte sa k mnohým výhodám

Existuje početné množstvo detailov, ktorými sa vyznačuje sekcionálna brána. A následne si Vy denne užívate praktické výhody: vchádzate pohodlne do svojej garáže a máte viac priestoru v garáži a pred ňou. Doprajte si tento komfort.

Upokojujúco bezpečné

Nevítaní hostia nemajú pri automatických sekcionálnych bránach Hörmann žiadnu šancu. Ak je garážová brána zatvorená, zabezpečenie proti posunutiu automaticky zapadne do dorazu vodiacej koľajnice, okamžite sa pevne zablokuje a chráni voči nadvihnutiu. Toto blokovanie brány funguje čisto automaticky a preto zostáva, oproti konkurenčným pohonom, funkčné aj pri výpadku prúdu.

Rýchlejšie v garáži

Až o 50% vyššia rýchlosť otvárania sekcionálnych brán Hörmann, v spojení s pohonmi garážových brán SupraMatic, znižuje riziko úrazu na cestách s vysokou dopravou a šetrí nervy. Porovnajte rýchlosť otvárania pohonu SupraMatic s bežnými pohonmi.

Individuálny komfort ovládania

Aby ste Vašu automatickú sekcionálnu bránu mohli kedykoľvek ovládať pohodlne a jednoducho, ponúka Vám Hörmann mobilné a pevné kvalitné príslušenstvo, vhodné pre všetky montážne situácie. Od mikro-ručného vysielača cez kódovací spínač a snímač odtlačku prstov, až po špeciálne riešenia ako napr. núdzový akumulátor.

Harmonický celkový dojem

Harmonický celkový dojem brány vzniká prostredníctvom mnohých, malých detailov. Napríklad bočnými zárubňami, ktoré sú u firmy Hörmann sériovo vzhľadovo rovnaké so sekcionálnymi bránami s povrchovou úpravou biely Woodgrain. Pre farebné brány a brány s povrchovou úpravou Silkgrain®- alebo Decograin® sú k dispozícii podľa voľby vhodné obloženia zárubne s povrchovou úpravou a farbou krídla brány. Prekladová vyrovnávacia clona je u firmy Hörmann vždy vzhľadovo rovnaká ako brána. Tu je všetko vzájomne zladené.

Dlhodobá ochrana odolná voči poveternostným vplyvom

4 cm vysoká plastová päta zárubne, odolná voči krehnutiu, chráni Vašu bránu pred možnou koróziou a v porovnaní s konkurenciou aj pri trvalej vlhkosti. Päta zárubne obkolesuje zárubňu kompletne v celej oblasti, ktorá je ohrozená hrdzou, len takto je dlhodobá ochrana účinná. Spolu s podlahovým tesnením brány tvorí päta zárubne aj opticky vydarené ukončenie.

Termické oddelenie zárubne a stavebného telesa

Vždy vtedy, keď sú garáž a dom priamo spojené, odporúča sa dobre zaizolovaná garážová brána. Pre ďalšie zlepšenie už aj tak dobrých izolačných vlastností predovšetkým sekcionálnych brán LPU vyvinula firma Hörmann pripojenie zárubne ThermoFrame. Plastový profil jednoducho montovaný spolu so zárubňou brány sa stará o termické oddelenie zárubne a muriva a zlepšuje izoláciu o 15 %. Voliteľné pripojenie zárubne ThermoFrame obdržíte pre všetky sekcionálne brány Hörmann.

Integrované dvere bez vysokého prahu

Integrované dvere sú veľmi praktické. Bez toho, aby ste kompletne otvárali bránu, sa rýchlo dostanete ku všetkému, čo stojí v garáži: záhradné náradie, bicykle atď. Aby ste však nemuseli bicykle alebo káru dvíhať ponad prah dverí, existujú integrované dvere Hörmann bez vysokého prahu. Znížite riziko zakopnutia a uľahčíte prejazd s bicyklami.

Automaticky viac komfortu

Už pri prvom vchádzaní do garáže za tmy a v zlom počasí bez nutnosti vystupovania pochopíte, že rozhodnutie pre viac komfortu a bezpečnosti bolo veľmi správne. Vyskúšajte tieto a mnoho ďalších výhod, ako je napríklad automatické blokovanie brány, ktoré dostanete len vo firme Hörmann.

Nadčasový vzhľad

Úzky, vodorovný prelis S je klasikom medzi garážovými bránami. Vo firme Hörmann dostanete prelis S v prémiovej kvalite. Viditeľný dôkaz: absolútne rovnomerný vzhľad prelisu. Oproti konkurencii sú vo firme Hörmann odstupy prelisov vždy rovnaké.

Priamočiaro presvedčujúce

Sotva Vám nejaké brány ponúknu taký veľký výber typov brán, ako brány s prelisom M. Svojimi čistými líniami sa tento vzhľad dobre hodí k modernej architektúre. Pomocou farby a povrchovej úpravy podľa želania účinne podčiarknete celkový dojem Vášho domova.

Možné je všetko

Kazetový vzhľad sa hodí skoro ku každému stavebnému štýlu. S kazetou S od firmy Hörmann máte veľa možností stvárnenia povrchovej úpravy a farby. Tak zaručene nájdete bránu, ktorá opticky perfektne harmonizuje s Vaším domom.

Prirodzene šarmantné

Pre mnohých to musí byť jednoducho drevo. Tomuto nároku firma Hörmann rada vyhovie: brány z masívneho dreva vo vzhľade prelisu alebo kazety zvýrazňujú príjemnú atmosféru prirodzeného bývania. Samozrejme so všetkými výhodami komfortu a bezpečnosti Hörmann.

Individuálna elegancia

Ani pri bránach firmy Hörmann z masívneho dreva sa nemusíte vzdať dizajnových prvkov. Vysoko kvalitné materiály ako prírodné kamene, kovania vo vzhľade krídlovej brány a dekoratívne madlá sa postarajú o exkluzívnu atmosféru. Praktické a perfektne vhodné: vzhľadovo rovnaké vedľajšie dvere.

Štýlové kombinácie brán a dverí

V modernej architektúre sú nadmieru aktuálne dizajnové prvky z ušľachtilej ocele alebo skla. Hörmann Vám ponúka vysoko kvalitné dizajnové brány s presvedčivým vzhľadom. K tomu dostanete domové dvere Hörmann v rovnakom štýle.

Úplne podľa Vášho vkusu

S hliníkovou sekcionálnou bránou je možné dôsledne dodržať osobný štýl architektúry. Koncepcia stvárnenia spája fasádu a bránu v prospech harmonického a jasného jazyka tvarov. Touto sekcionálnou bránou optimálne splníme aj exkluzívne požiadavky.

Všetko bezpečne v rukách

Pôsobí to jednoducho krajšie, ak z celkového vzhľadu Vášho domova vyžaruje harmónia. Od firmy Hörmann dostanete preto ku každej bráne vzhľadovo rovnaké garážové vedľajšie dvere. Perfektný doplnok k sekcionálnej bráne Hörmann.

Praktické počas všedného dňa

Sú to malé veci, ktoré predstavujú veľké výhody: napríklad keď chcete vybrať z garáže Váš bicykel bez toho, aby ste museli otvoriť bránu. Pohodlie integrovaných dverí rozpoznáte rýchlo. A navyše, keď odpadá vysoký prah. Jedinečné a len u firmy Hörmann!

Technicky dokonalé

Pre firmu Hörmann je téma bezpečnosti pri ovládaní garážovej brány v zozname priorít na najvyššom mieste. Pomocou inovatívnych riešení tu firma Hörmann stanovuje štandardy. Pokrývajú to mnohé patenty firmy Hörmann. A toto poskytuje každodennú bezpečnosť Vám a Vašej rodine.

Spoľahlivosť 365 dní v roku

Značková kvalita až do detailu, to vytvára rozdiel a Vám poskytuje bezpečnosť. Radosť z Vašej novej brány by ste chceli mať predsa dlhú dobu. Z tohto dôvodu spĺňajú sekcionálne brány firmy Hörmann tie najprísnejšie normy a to všeobecne s presvedčivými hodnotami.

Pre bližšie informácie si prelistujte najnovší katalóg.