Výrobky Talianskej firmy CAME patria k najpredávanejším produktom na európskom trhu. Dlhoročná skúsenosť a znalosť problematiky vonkajších pohonov dáva klientovi záruku dlhoročného bezproblémového chodu jeho automatickej brány. Výrobca svojou ponukou dáva skutočne široké možnosti kombinácii rôznych druhov ovládania. Pohony sú určené pre rodinné domy, avšak samozrejme vyrábajú sa taktiež pre priemyselné účely, kde môžu otvárať brány až do váhy 3,5 tony.

Motory pre posuvné brány

BX

Motory BX-243 sú určené pre malé posuvné bránky a obsahujú zabudovanú riadiacu elektroniku s možnosťou doplnenia akumulátorov pre prípad výpadku napájania. Ostatné motory rady BX sú vhodné pre rodinný, alebo ľahký priemyselný sektor. Majú zabudovanú riadiacu elektroniku, vybrané typy umožňujú doplnenie záložných akumulátorov a najnovšie P-pratico systémy majú patentovaný odblokovací mechanizmus pri výpadku napájania prostredníctvom rádiového diaľkového ovládania.

BK

Motory  BK sú určené hlavne pre priemyselný sektor a spĺňajú požiadavky na pohon ťažkých, alebo intenzívne používaných posuvných brán. Zabudovaná riadiaca elektronika, možnosť doplnenia nástavca pre reťaz, príp. pratico systém dovoľuje použitie aj v náročných podmienkach so všetkým komfortom.

BY

Motory  BY sú najvýkonnejšie motory pre extrémne veľké, alebo ťažké posuvné brány. Robustná konštrukcia obsahuje výkonný 3-fázový motor s prevodovkou a riadiacu elektroniku. Prenos sily sa vykonáva prostredníctvom masívneho ozubeného hrebeňa s modulom 6.

Motory pre krídlové brány

FLEX

Motory FLEX sú určené pre malé prevzdušnené brány, alebo osobné bránky. Ich minimálna šírka dovoľuje použitie aj na subtílnych stĺpikoch, prípadne s použitím doplnkového rovného ramena pre bezproblémové otváranie k múru. Napájanie a riadenie týchto motorov zabezpečuje samostatná elektronika, ktorá zároveň ovláda aj elektrický zámok potrebný pre zaistenie krídla v zatvorenej polohe.

FAST

Motory FAST s kĺbovým, alebo doplnkovým rovným ramenom sú ideálne pre krídla brán osadené na robustnejších murovaných stĺpoch, alebo pre kované brány pri ktorých nerušia ich estetický charakter.Naviac majú zabudovanú aj riadiacu elektroniku priamo v kryte motora, čo zjednodušuje potrebu káblovania a uľahčuje inštaláciu.

KRONO

Motory KRONO sú určené prevažne pre rodinný sektor, alebo umiestnenie v zúženom priestore. Sú typmi priamočiarych pohonov pre väčšie a ťažšie krídla brán uchytených na oceľových, alebo murovaných stĺpoch.

ATI

ATI motory sú určené zväčša pre priemyselné využitie.

FERNI

Motory FERNI s kĺbovým, alebo doplnkovým rovným ramenom sú ideálne pre krídla brán osadené na robustnejších murovaných stĺpoch.

FROG

Motory FROG umiestnené v podlahe ideálne spĺňajú najnáročnejšie požiadavky na nerušený estetický charakter brány, alebo využitie v priestore, kde nie je možné umiestniť iný typ motora. Motory majú vysoký stupeň ochrany proti vode.

Motor pre garážové brány

VER

Motory VER s výkonom 500 a 850 N so zabudovanou elektronikou riadenia je možné používať na ovládanie sekciových brán do šírky 6 000 mm, výšky 3 200 mm a štandardných výklopných brán. Zabudovaná prúdová ochrana reaguje na prekážku v priestore zatvárania a pri indikácii zabezpečí okamžitý reverzný návrat do hornej úvrate.